برخی از دلایل ایجاد استرس در نوازندگی

مقالات
422  : تعداد بازدید تاریخ ارسال مقاله: پنج شنبه 18 خرداد 1396  
 
برخی از دلایل ایجاد استرس در نوازندگی

داشتن انقباضات عضلانی و همچنین استرس در هنگام نواختن را در هنگام تمرینات کمتر متوجه میشوید ، چرا که در زمان تمرین با خیالی آسوده در خانه و برای خودتان مینوازید ، اما چرا وقتیکه که برای کنسرت و یا اجرا در برابر دیگران حاضر میشوید این استرس و انقباضات خود را نشان میدهد؟
چندین مورد که موجب استرس در نوازندگی میشود :
1 . تمرین طولانی مدت بدون هیچ وقفه و استراحت ، مخصوصا نوازندگی با سرعت بالا که زمانی برای استراحت عضلات در آن وجود نداشته باشد .
تمرینات بیش از حد بدلیل هراس و اضطراب ناشی از کنسرت و امتحان نیز میباشد . هنگامی که باید یک قطعه جدید را در یک زمان کوتاه اجرا نمایید و یا زمانیکه اجرایی در برابر تماشاگران دارید و همچنین در زمان امتحان.
2 . بعد از یک وقفه کوتاه یا بلند مدت در نوازندگی و یا هنگامی که به تعطیلات رفته اید و دور از ساز هستید بعد از آن یک تمرین کافی و طولانی نباید انجام گیرد بلکه باید بتدریج و رفته رفته بر مقدار تمرین خود اضافه نمایید.
3 . نوازندگی با استیل غیر صحیح مانند وضعیت اشتباه در نوازندگی و یا نشستن ناصحیح ، دردهایی را در ناحیه کمر و گردن و بازو ایجاد مینماید.
4 . تکنیک اشتباه بیشترین تاثیرات را در گرفتگی های عضلانی دارد .
5 . در هنگام تمرین درگیر کردن تمامی عضلات و ایجاد یک تعادل میان آنها الزامیست .
بعنوان مثال تمرین بر روی یکی از دست ها و عدم تمرین دست مقابل صحیح نیست و یا تمرینات متعدد تکنیکی تنها برای یکی از دست ها و در حالتی موشکافانه تر نیز وقتی در تمرینات انگشتان شما رو به پایین است باید تمرینی را نیز انجام دهید تا انگشتان در جهت مخالف نیز تحرک داشته باشند.
6 . ایجاد هرگونه زاویه نامناسب و غیر استاندارد در دست ها ، فشار بر روی مچ ها و انجام حرکات بی مورد .
7 . بی تحرکی و تکان ندادن مچ در مدت طولانی نیز موجبات انقباضات عضلانی میشود .

 
نظرات بینندگان:
: نام
: سایت
  : پست الکترونیک
: پیام شما
کد امنیتی:
-------------------------